Atrakcje w Karwi

Atrakcje turystyczne w Karwi

  • Plaża - jest jedną z najszerszych nad Bałtykiem. Oddzielona jest od lądu pasem wydm porośniętych lasem sosnowym. Przez nadmorski bór biegnie szlak turystyczny, który miłośnikom spacerów daje możliwość do dłuższych wędrówek wśród czystego, żywicznego powietrza.
  • Nadmorski Park Krajobrazowy - obejmuje on swoją ochroną północną cześć Pobrzeża Kaszubskiego, Mierzeje Helską, wschodnią część Wybrzeża Słowińskiego i fragmenty Zatoki Puckiej - w tym oczywiście Karwię. Na terenie NPK i jego otuliny utworzono wiele rezerwatów, użytków ekologicznych czy obszarów ochrony zwierząt.
  • Bielawskie Błota - znajdują się w ich obrębie dwa rezerwaty florystyczne: Moroszka Bielawskiego Błota i Woskownicy Bielawskiego Błota. Woskownica europejska to rzadki w Polsce gatunek o charakterze atlantyckim. Woskownica jest krzewem torfowiskowym o wysokości 1,5 m. Moroszka to rzadki gatunek maliny. Obecnie gatunek ten w warunkach naturalnych występuje w wilgotnych borach strefy borealno-arktycznej. 
  • Nordic Walking - na terenie Karwi i sąsiedniej Jastrzębiej Góry wytyczono 3 trasy o różnym stopniu trudności przeznaczonych dla uprawiania Nordic Walking. Trasy oznakowane są czytelnymi tablicami. Przez Karwię przechodzi najdłuższa trasa czarna - łączy się ona z trasami w Jastrzębiej Górze.

Ostatnia aktualizacja - maj 2016r.

Komentarze

Dodaj komentarz
  • Atrakcje Autor: Xena
    Uwielbiam spędzać urlopy w Karwi. Zawsze doskonale tam odpoczywam i świetnie się bawię, nawet kiedy ...
    Uwielbiam spędzać urlopy w Karwi. Zawsze doskonale tam odpoczywam i świetnie się bawię, nawet kiedy wszyscy inni narzekają na pogodę :)
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 1 682 923, Dziś: 123, Osób online: 7

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem