Karwia Atrakcje Turystyczne

Plaża »

Plaża w Karwi to największa atrakcja turystyczna tej miejscowości - jest jedną z najszerszych nad Bałtykiem. Od miejscowości oddzielona jest pasem wydm porośniętych lasem sosnowym. więcej »

 • Wejścia od ulic: Melioracyjna, Relaksowa, 12 Marca, Dobra i Miła

Park Krajobrazowy »

Nadmorski Park Krajobrazowy - obejmuje on swoją ochroną północną cześć Pobrzeża Kaszubskiego, Mierzeje Helską, wschodnią część Wybrzeża Słowińskiego i fragmenty Zatoki Puckiej - w tym oczywiście Karwię. Na terenie NPK i jego otuliny utworzono wiele rezerwatów, użytków ekologicznych czy obszarów ochrony zwierząt. więcej »

Nordic Walking »

Trasy Nordic Walking to atrakcja turystyczna dla aktywnych wczasowiczów. Na terenie Karwi i sąsiedniej Jastrzębiej Góry wytyczono 3 trasy, oznakowane czytelnymi tablicami. Przez Karwię przechodzi najdłuższa trasa czarna - łączy się ona z trasami w Jastrzębiej Górze. więcej »

Atrakcje dla Dzieci »

Karwia i najbliższa okolica to również wiele atrakcji dla dzieci: jazda konna, latarnia morska Rozewie, Lisi Jar, Wąwóz Chłapowski, wesołe miasteczko i wiele innych atrakcji we Władysławowie. więcej »

Jazda konna »

Jazda konna. Gospodarstwo Agroturystyczne RUMAK w okolicy Karwi oferuje jazdę konną pod nadzorem instruktora, dla dzieci, osób początkujących oraz dla zaawansowanych. więcej »

 • 84-110 Parszczyce, ul. Łąkowa 1
 • 725 065 435, 512 688

Bielawskie Błota »

Bielawskie Błota - znajdują się w ich obrębie dwa rezerwaty florystyczne: Moroszka Bielawskiego Błota i Woskownicy Bielawskiego Błota. Woskownica europejska to rzadki w Polsce gatunek o charakterze atlantyckim. Woskownica jest krzewem torfowiskowym o wysokości 1,5 m. Moroszka to rzadki gatunek maliny. Obecnie gatunek ten w warunkach naturalnych występuje w wilgotnych borach strefy borealno-arktycznej. więcej »

Muzeum Motyli we Władysławowie »

Prywatne Muzeum Motyli we Władysławowie znajduje się w Domu Rybaka w wieży widokowej. W swojej kolekcji muzeum posiada zbiór ponad 3000 motyli i owadów z całego świata. więcej »

 • 84-120 Władysławowo, ul. Gen. Hallera 19
 • 502 329 066
 • infomuzeum@orange.pl

Zamek Krokowa »

Muzeum Regionalne w Krokowej Zamek w Krokowej (z II połowy XIV wieku, przebudowany w XVIII wieku na rezydencję i niedawno odrestaurowany) wraz z przylegającym do niego parkiem jest perełką architektoniczną o bogatej historii. Krokowa ... więcej »

 • 84-110 Krokowa, ul. Zamkowa 1
 • +48 669 790 700
 • muzeum@zamekkrokowa.pl

Loty Widokowe »

Ciekawą formą urozmaicenia wakacji nad morzem jest lot widokowy nad Mierzeją Helską. Wspaniałe widoki z pewnością na długo pozostaną w pamięci. więcej »

 • Mickiewicza droga wojewódzka 216, 84-140 Jastarnia
 • 505 860 895

Miejscowości w najbliższej okolicy Karwi »

Miejscowości w najbliższej okolicy Karwi Dębki - nieduża nadbałtycka wioska turystyczna położona u ujścia Piaśnicy ok 8km na zachód od Karwi. Dębki są oddalone są od dużych miast - zapewniają ciszę i spokój. Już w okresie międzywojen... więcej »

Dębki »

Jednak Dębki to przede wszystkim letnicy. Na lato przybywa tu część Warszawy, toteż, nieco kąśliwie, jedną z dwóch podstawowych ulic Dębek ochrzczono "Marszałkowska". więcej »

Karwieńskie Błota »

Karwieńskie Błota to obszar położony na zachód i południe od Karwi. Przez wieki obszar ten uznawany był za grzęzawiska niewłaściwe do zamiarów osadniczych. więcej »

Ostrowo »

Przy ostrowskiej leśniczówce bierze swój początek 5-kilometrowa ścieżka dydaktyczna przez rezerwat Bielawa. więcej »

Jastrzębia Góra »

Jastrzębia Góra dzięki malowniczemu położenu na wysokim klifowy brzegu (67m n.p.m.) i rozległej bazie noclegowo-gastronomicznej przyciąga latem rzesze turystów. więcej »

Rozewie »

Rozewie znane jest z latarni morskiej im. Stefana Żeromskiego. Latarnia ta znajduje się jest przy ul. Leona Wzorka 1. więcej »

Chłapowo »

Chłapowo było przed laty typową nadmorską osadą rybacką na Pobrzeżu Kaszubskim, teraz dynamicznie ewoluuje w niej turystyka. więcej »

Władysławowo »

Jest to miasto - siedziba gminy miejsko-wiejskiej, w której skład wchodzą również miejscowości: Chłapowo, Ostrowo, Karwia, Tupadły, Chałupy, a także kąpielisko Jastrzębia Góra. więcej »

Krokowa »

Zamek w Krokowej stanowi siedzibę Fundacji Europejskie Spotkania KCK Krokowa. więcej »

Pałac w Kłaninie »

Obok Zamku w Krokowej, w Kłaninie również znajdziemy podobny obiekt - od centrum Karwi to około 8 kilometrów na południe. więcej »

Chałupy »

Chałupy to dawna osada rybacka na Półwyspie Helskim zwana kiedyś Budziszewem oraz Ceynową (od popularnych nazwisk rybaków tu zamieszkujących). więcej »

Półwysep Helski »

Półwysep Helski - wąska, długa na 34 kilometry mierzeja utworzona przez płynący od wschodu wzdłuż wybrzeża prąd morski niosący piasek z dna - stanowi wyjątkową osobliwość w polskim krajobrazie. więcej »

Groty w Mechowie »

Jaskinia Mechowska jest jednym z najcenniejszych zabytków przyrody Pomorza Gdańskiego. więcej »

Białogóra »

Na początku XX stulecia Białogóra zaczęła pełnić funkcję letniska nadmorskiego oferując noclegi nad morzem. Pomogła w tym niechybnie szeroka, piaszczysta, niezatłoczona plaża. więcej »

Kopalino »

W województwie pomorskim, pomiędzy nadmorskimi miejscowościami Karwia i Łeba, leży nieduża wieś Kopalino, oddalona od brzegu morskiego około 2 km. więcej »

Gdańsk »

Miejscem, które zazwyczaj odwiedza się w pierwszej kolejności, jest Stare Miasto. więcej »

Gdynia »

Gdynia jest jednym z najmłodszych miast w Polsce, wchodzi w skład aglomeracji trójmiejskiej i pełni funkcję ważnego portu na wybrzeżu Bałtyku. więcej »

Sopot »

Sopot ma niewiele ponad 100 lat, jednak jego architektura, dorobek kulturalny i klimat sprawiają, że przybywający tam ludzie przenoszą się w czasie. więcej »

Puck »

Puck jest kaszubskim miastem położonym nad Zatoką, którą wzięła od niego swoją nazwę. więcej »

Szlak Latarni Morskich woj. pomorskiego »

Miejscowości w których są latarnie oraz odległości między nimi. więcej »

Wizyt: 2 674 472, Dziś: 108, Osób online: 2

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem