Atrakcje

Plaża »

Plaża w Karwi to największa atrakcja turystyczna tej miejscowości - jest jedną z najszerszych nad Bałtykiem. Od miejscowości oddzielona jest pasem wydm porośniętych lasem sosnowym.

  • Wejścia od ulic: Melioracyjna, Relaksowa, 12 Marca, Dobra i Miła

Park Krajobrazowy »

Nadmorski Park Krajobrazowy - obejmuje on swoją ochroną północną cześć Pobrzeża Kaszubskiego, Mierzeje Helską, wschodnią część Wybrzeża Słowińskiego i fragmenty Zatoki Puckiej - w tym oczywiście Karwię. Na terenie NPK i jego otuliny utworzono wiele rezerwatów, użytków ekologicznych czy obszarów ochrony zwierząt.

Nordic Walking »

Trasy Nordic Walking to atrakcja turystyczna dla aktywnych wczasowiczów. Na terenie Karwi i sąsiedniej Jastrzębiej Góry wytyczono 3 trasy, oznakowane czytelnymi tablicami. Przez Karwię przechodzi najdłuższa trasa czarna - łączy się ona z trasami w Jastrzębiej Górze.

Atrakcje dla Dzieci »

Karwia i najbliższa okolica to również wiele atrakcji dla dzieci: jazda konna, latarnia morska Rozewie, Lisi Jar, Wąwóz Chłapowski, wesołe miasteczko i wiele innych atrakcji we Władysławowie.

Jazda konna »

Jazda konna. Gospodarstwo Agroturystyczne RUMAK w okolicy Karwi oferuje jazdę konną pod nadzorem instruktora, dla dzieci, osób początkujących oraz dla zaawansowanych.

  • 84-110 Parszczyce, ul. Łąkowa 1
  • 725 065 435

Bielawskie Błota »

Bielawskie Błota - znajdują się w ich obrębie dwa rezerwaty florystyczne: Moroszka Bielawskiego Błota i Woskownicy Bielawskiego Błota. Woskownica europejska to rzadki w Polsce gatunek o charakterze atlantyckim. Woskownica jest krzewem torfowiskowym o wysokości 1,5 m. Moroszka to rzadki gatunek maliny. Obecnie gatunek ten w warunkach naturalnych występuje w wilgotnych borach strefy borealno-arktycznej.

Muzeum Motyli we Władysławowie »

Prywatne Muzeum Motyli we Władysławowie znajduje się w Domu Rybaka w wieży widokowej. W swojej kolekcji muzeum posiada zbiór ponad 3000 motyli i owadów z całego świata.

  • 84-120 Władysławowo, ul. Gen. Hallera 19
  • 502 329 066
  • infomuzeum@orange.pl

Wizyt: 1 725 039, Dziś: 119, Osób online: 10

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem