Atrakcje Karwia - Atrakcje Przyrodnicze

Park Krajobrazowy »

Nadmorski Park Krajobrazowy - obejmuje on swoją ochroną północną cześć Pobrzeża Kaszubskiego, Mierzeje Helską, wschodnią część Wybrzeża Słowińskiego i fragmenty Zatoki Puckiej - w tym oczywiście Karwię. Na terenie NPK i jego otuliny utworzono wiele rezerwatów, użytków ekologicznych czy obszarów ochrony zwierząt. więcej »

Bielawskie Błota »

Bielawskie Błota - znajdują się w ich obrębie dwa rezerwaty florystyczne: Moroszka Bielawskiego Błota i Woskownicy Bielawskiego Błota. Woskownica europejska to rzadki w Polsce gatunek o charakterze atlantyckim. Woskownica jest krzewem torfowiskowym o wysokości 1,5 m. Moroszka to rzadki gatunek maliny. Obecnie gatunek ten w warunkach naturalnych występuje w wilgotnych borach strefy borealno-arktycznej. więcej »

Miejscowości w najbliższej okolicy Karwi »

Miejscowości w najbliższej okolicy Karwi Dębki - nieduża nadbałtycka wioska turystyczna położona u ujścia Piaśnicy ok 8km na zachód od Karwi. Dębki są oddalone są od dużych miast - zapewniają ciszę i spokój. Już w okresie międzywojen... więcej »

Chłapowo »

Chłapowo było przed laty typową nadmorską osadą rybacką na Pobrzeżu Kaszubskim, teraz dynamicznie ewoluuje w niej turystyka. więcej »

Półwysep Helski »

Półwysep Helski - wąska, długa na 34 kilometry mierzeja utworzona przez płynący od wschodu wzdłuż wybrzeża prąd morski niosący piasek z dna - stanowi wyjątkową osobliwość w polskim krajobrazie. więcej »

Groty w Mechowie »

Jaskinia Mechowska jest jednym z najcenniejszych zabytków przyrody Pomorza Gdańskiego. więcej »

Białogóra »

Na początku XX stulecia Białogóra zaczęła pełnić funkcję letniska nadmorskiego oferując noclegi nad morzem. Pomogła w tym niechybnie szeroka, piaszczysta, niezatłoczona plaża. więcej »

Kopalino »

W województwie pomorskim, pomiędzy nadmorskimi miejscowościami Karwia i Łeba, leży nieduża wieś Kopalino, oddalona od brzegu morskiego około 2 km. więcej »

Gdynia »

Gdynia jest jednym z najmłodszych miast w Polsce, wchodzi w skład aglomeracji trójmiejskiej i pełni funkcję ważnego portu na wybrzeżu Bałtyku. więcej »

Puck »

Puck jest kaszubskim miastem położonym nad Zatoką, którą wzięła od niego swoją nazwę. więcej »

Wizyt: 2 692 798, Dziś: 67, Osób online: 4

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem