Miejscowości w najbliższej okolicy Karwi

Miejscowości w najbliższej okolicy Karwi

  • Dębki - nieduża nadbałtycka wioska turystyczna położona u ujścia Piaśnicy ok 8km na zachód od Karwi. Dębki są oddalone są od dużych miast - zapewniają ciszę i spokój. Już w okresie międzywojennym Dębki były letniskiem - tedy na Piaśnicy była granica Państwa Polskiego. Niewątpliwym atrybutem Dębek jest przepiękna, szeroka plaża.
  • Krokowa - to siedziba gminy oddalona ok 7km na południe od Karwi. Z ciekawostek - znajduje się tam Zamek w Krokowej. To wspaniałe miejsce do organizacji konferencji, spotkań. Zlokalizowany jest w malowniczej okolicy Puszczy Darżlubskiej. W zamku mieści się Muzeum Regionalne. 
  • Ostrowo - (ok 2,5 km na wschód) niezwykle urokliwa wieś letniskowa, położona na niewielkim wzniesieniu, zwanym "Kępą Ostrowską", wokół rozległych Karwieńskich i Bielawskich Błot, w przeszłości zalewanych przez morze. W Ostrowie, w lesie na wysokości cmentarza, stoi drewniana wieża widokowa.
  • Jastrzębia Góra - położona jest na wysokim klifowy brzegu. Znajduje się tu Gwiazda Północy - najdalej na północ wysunięte miejsce w Polsce, wąwóz Lisi Jar, zabytkowe wille. Jastrzębia Góra oddalona jest od Karwi ok 6 km na wschód.
  • Rozewie - część Jastrzębiej Góry z latarnia morską, przy której znajduje się nieduże Muzeum Latarnictwa Morskiego. W Rozewiu jest również Rezerwat Przyrody Przylądek Rozewski, w którym dominują ponad 200-letnie olbrzymie buki. Rozewie oddalone jest ok 8 km na wschód od Karwi.
  • Władysławowo - miasto rozległe miasto (od Karwi po Chałupy) położone nad otwartym Morzem Bałtyckim - ok 15 km na wschód od Karwi. We Władysławowie warto zobaczyć: port rybacki i morski, Dom rybaka z wieżą widokową, Hallerówkę - byłą willę gen. Hallera, Aleję Gwiazd Sportu.

Ostatnia aktualizacja - maj 2016r.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 2 692 086, Dziś: 698, Osób online: 4

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem