Chłapowo

Chłapowo

Chłapowo było przed laty typową nadmorską osadą rybacką na Pobrzeżu Kaszubskim, teraz dynamicznie ewoluuje w niej turystyka.

Chłapowo wybudowane jest na bardzo wysokim brzegu klifowym, a nadmorska część Chłapowa stanowi część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Najbardziej charakterystyczną atrakcją Chłapowa jest jednak Wąwóz Chłapowski, przez tutejszych Kaszubów nazywany "Rudnik". Dolina Chłapowska to rezerwat przyrody zajmujący bez mała dwadzieścia pięć hektarów. Wycieczka tym malowniczym wąwozem do plaży wzbogaci, każdego odwiedzającego o interesujące widoki, co bardziej zainteresowani botaniką ujrzą z pewnością unikatowe rośliny, jak na przykład dzwonek okrągłolistny, żarnowiec miotlasty czy rokitnik. Jar dostosowany jest do możliwości każdego podróżnika. Wzdłuż wąwozu wyznaczone są szlaki, cięższe odcinki wyposażone są w kładki, schodki i poręcze, znajdziemy też interesująco wkomponowane ławeczki na których można wypocząć.

Chłapowo to również piękna, klifowa plaża. Zorganizowane są tu 2 piaszczyste kąpieliska, poza granicami kąpielisk plaża zmienia swój charakter, pojawiają się na niej spore kamienie. Na plaży możemy zauważyć również kutry rybackie miejscowych, do dziś łowiących rybaków.

Urwisko, poprzez panujące w tym miejscu dobre warunki do startów, to także miejsce, które upodobali sobie paralotniarze. W sezonie letnim można obserwować ich zmagania prawie codziennie.

Chłapowo to nie jedynie miejscowość wypoczynkowa. Amatorów historii zaciekawi zapewne fakt, iż w Chłapowie po dziś dzień odnaleźć można wciąż stojące rybackie domy szachulcowe, pokryte strzechą - tak tradycyjne dla Kaszub, a w centrum wioski XIX-wieczną, ceglaną kapliczkę z figurą św. Jana Chrzciciela.

W Chłapowie wykopano też nekropolię z wczesnej epoki żelaza z artefaktami w postaci naczyń z gliny, szklanych koralików, bursztynowych ozdób i wyroby z brązu.

Chłapowo ma bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową, gastronomiczną i rozrywkową. Noclegi w Chłapowie znajdziesz tu www.chlapowo.net.pl/noclegi/wszystkie

Na bazę noclegową Chłapowa składają się obiekty pensjonatowe i hotelowe, oferujące pokoje gościnne, studia i apartamenty, a także ośrodki wczasowe, wypoczynkowe i campingowe, oferujące domki letniskowe, pola namiotowe i miejsca campingowe.

Jeżeli interesują Cię w miejscowości Chłapowo domki, zajrzyj tu: http://www.domkinadmorzem.info.pl/chlapowo

Chłapowo to idealne miejsce dla turystów szukających spokoju i kontaktu z przyrodą. Bliskość sąsiednich, atrakcyjnych turystycznie miejscowości, czyni z Chłapowa idealną bazę wypadową do zwiedzania wybrzeża wschodniego Bałtyku.

Ostatnia aktualizacja - maj 2016r.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 2 692 087, Dziś: 699, Osób online: 5

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem