Pałac w Kłaninie

Pałac w Kłaninie

Obok Zamku w Krokowej, w Kłaninie również znajdziemy podobny obiekt - od centrum Karwi to około 8 kilometrów na południe. Warto wybrać się na wycieczkę i zobaczyć oba te obiekty.

Pałac w Kłaninie został wybudowany w XVII stuleciu, a następnie został przebudowany w stylu eklektycznym w wieku XIX-tym. Ceglany, otynkowany budynek pałacu został gruntownie odrestaurowany. W środku zobaczymy odnowione wnętrze XVII w. sieni gdańskiej z charakterystycznymi, bogato zdobionymi, kręconymi schodami oraz barokową gdańską szafą, na ścianach XVII i XVIII w. kafle z Delft. W dawnej pałacowej jadalni mieści się dziś restauracja. W pałacu znajdują się dwie sale bankietowe, w jednej z nich podziwiać można oryginalną sztukaterię projektowaną przez André Lamberta. Kolejną obok pałacu historyczną budowlą jest wybudowany w XVIII w. kamienny spichlerz zachowany w doskonałym stanie użytkowym. Budynek Pałacu w Kłaninie posiada jedną wieżę widokową, chociaż do roku 1938 były takie wieże dwie.

Obok pałacu znajduje się park o powierzchni 2 hektarów z bogatym i unikalnym drzewostanem wśród którego zobaczymy aż 6 pomników przyrody.

Pałac w Kłaninie graniczy ze ścieżką rowerową Swarzewo - Krokowa.

Ostatnia aktualizacja - maj 2016r.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 2 692 087, Dziś: 699, Osób online: 4

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem