Półwysep Helski - Jaka jest historia tego miejsca? Co warto wiedzieć? Jakie miejscowości warto odwiedzić?

Półwysep Helski 

Półwysep Helski - wąska, długa na 34 kilometry mierzeja utworzona przez płynący od wschodu wzdłuż wybrzeża prąd morski niosący piasek z dna - stanowi wyjątkową osobliwość w polskim krajobrazie. Ze względu na swój wyjątkowy charakter, od 1978 roku cały Półwysep Helski należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. U nasady, w okolicy Władysławowa, półwysep jest najwęższy (ma tylko ok. 100 metrów), zaś jego szerokość na końcu, w okolicy Helu to około 3 kilometry. Przez cały Półwysep Helski przebiega linia kolejowa oraz wygodna droga, przy której biegnie ścieżka rowerowa. Turyści tutaj przebywający mogą korzystać z pięknych, niezatłoczonych plaż nad otwartym morzem lub z plaż położonych nad Zatoką Pucką. Nad Zatoką ulokowanych jest wiele campingów specjalizujących się w obsłudze windsurferów – panują tu bardzo dobre warunki do uprawiania tego sportu.

Co ciekawego można tutaj zobaczyć?  CHATA RYBACKA (ul. Rynkowa 10, tel. 58 675 20 97)

Chata rybacka powstała w 1881 roku. Ciekawostką jest fakt, że obiekt powstał prawie w całości z materiałów wtórnych, w większości z drewna pozostałego z rozbitych łodzi, statków. Odwiedzający te miejsce mogą poczuć się tak jakby weszli na chwilę w tamte czasy. Dom odtworzony jest z szczególną dokładnością tamtych lat oraz przedstawia życie rybaka. 

Godziny otwarcia:

  • Wtorek - Niedziela: od 14.00 do 18.00.
LATARNIA MORSKA (ul. Bałtycka, tel. 58 675 06 17)

Latarnia morska na Helu jest wyjątkowa ze względu na swój niestandardowy wygląd. Wieża ma kształt ośmiokąta z czerwonobrunatnej licowanej cegły, który zwęża się ku górze. Na szczycie latarni znajduje się antena radiowa. Jest ona zamknięta pod stożkowym dachem. Wieża ma wysokość 41,5 metrów. 

Godziny otwarcia:

  • Codziennie: 9.00 - 19.00.
FOKARIUM W HELU (ul. Morska 2, tel. 58 675 08 36)

Fokarium zostało utworzone specjalnie dla tych, którzy którzy interesują się życiem szarych fok tak samo jak właściciele tego miejsca. Obiekt edukuje na temat ochrony tych stworzeń. Warto odwiedzić fokarium również dlatego, aby zobaczyć widowisko ich karmienia, oraz sztuczek, które organizowane jest w wyznaczonych porach. 

Godziny otwarcia: 
  • Codziennie: od 9.30 do 16.00.
MUZEUM OBRONY WYBRZEŻA (ul. Helska 16, Hel, tel. 697 888 537)

Muzeum Obrony Wybrzeżna to miejsce, które zostało utworzone w 2006 roku, aby w pewnym stopniu zachować wojskowy charakter miasta. To idealne miejsce dla tych, którzy są fanami historii oraz lubią pogłębiać swoją wiedzę w tej tematyce. 

Godziny otwarcia: 

  • codziennie: od 10.00 do 17.00.

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r.

Za zmiany w powyższych danych redakcja www.karwia.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0