Białogóra - Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Jaka jest historia? Jaka jest lokalizacja?

  • location_on Białogóra, ul. undefined

Białogóra

Białogóra to miejscowość urlopowa położona na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, na skraju Wierzchucińskich Błot, między Łebą a Karwią, ok 1,5 km od brzegu morskiego. Od plaży oddziela ją pas sosnowego lasu o szerokości ok osiemset metrów, a dwa i pół kilometra w kierunku wschodnim leży zalesiona wydma, od niej miejscowość wzięła nazwę. Na początku XX stulecia Białogóra zaczęła pełnić funkcję letniska nadmorskiego oferując noclegi nad morzem. Pomogła w tym niechybnie szeroka, piaszczysta, niezatłoczona plaża.

Co warto zobaczyć w Białogórze? PLAŻA

Plaża w Białogórze to niewątpliwie jedna z największych atrakcji tego miejsca. Na plaże z centrum jest około 1,5 kilometra. Plaża jest piaszczysta i czysta co skłania Turystów do odpoczywania właśnie tutaj. Dodatkowym atutem tego miejsca jest możliwość pozostawienia samochodu na pobliskim parkingu.

ŚCIEŻKI ROWEROWE

Urlopowicze, którzy uwielbiają w wakacje pojeździć rowerem, nie będą zawiedzeni. Jest tu wiele szlaków i ścieżek rowerowych, którymi można wybrać się na wycieczkę po okolicy. Rower można również wypożyczyć w tutejszej wypożyczalni.

REZERWATY PRZYRODY

W otoczeniu miejscowości Białogóra znajdują się także rezerwaty przyrody - na przykład "Białogóra" - chroniący bagienny las oraz wydmy z borem bażynowym. To także miejsce lęgowe żurawi, z bogactwa świata roślin można w tej okolicy spotkać: trzy gatunki rosiczki, wrzosiec bagienny czy woskownicę  europejską. Innym rezerwatem jest "Rezerwat Babnica" - to cząstka lasu dębowo - bukowego porastający stok wydmy, ze starym - stu czterdziestoletnim drzewostanem.

STADNINA KONI (ul. Bałtycka 2, tel. 58 774 26 00)

W Białogórze znajduje się Stadnina Koni. To właśnie tutaj znajduje się ponad 80 okazów koni rasy trakeńskiej - pochodzą one z Prus Wschodnich. Stadnina oferuje: możliwość nauki podstaw jazdy na koniu, lonże, maneże. Właściciele koni mogą zaoferować zainteresowanym jazdę w terenie lub galop brzegiem morza. 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW "PROMYK"(ul. Lubiatowska 4/3, tel. 697 603 742)

Dla osób, które lubią aktywność sportową i chcą wybrać się na przejażdżkę rowerem mogą wypożyczyć sprzęt rowerowy w Wypożyczalni "Promyk". Znaleźć można tutaj rowery dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Dodatkowo można wypożyczyć: foteliki, kaski, przyczepki oraz zapięcia przeciw kradzieżom. 

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r.

Za zmiany w powyższych danych redakcja www.karwia.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0