Chłapowo - Jaka jest tutejsza plaża? Ile jest do morza? Jaka jest historia tego miejsca? Noclegi, lokalizacja, atrakcje.

  • location_on Chłapowo, ul. undefined

Chłapowo

Chłapowo - do niedawna wieś rybacka - z roku na rok zamienia się w malownicze letnisko. Chłapowo położone jest na wysokim klifie, tuż za dzielnicą Władysławowa - Cetniewem. Chłapowo to wymarzone miejsce dla turystów ceniących spokój i kontakt z przyrodą. Chłapowo wybudowane jest na bardzo wysokim brzegu klifowym, a nadmorska część Chłapowa stanowi część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Co warto zobaczyć w Chłapowie?

WĄWÓZ CHŁAPOWSKI

Najbardziej charakterystyczną atrakcją Chłapowa jest Wąwóz Chłapowski, przez tutejszych Kaszubów nazywany "Rudnik". Dolina Chłapowska to rezerwat przyrody zajmujący bez mała dwadzieścia pięć hektarów. Wycieczka tym malowniczym wąwozem do plaży wzbogaci, każdego odwiedzającego o interesujące widoki, co bardziej zainteresowani botaniką ujrzą z pewnością unikatowe rośliny, jak na przykład dzwonek okrągłolistny, żarnowiec miotlasty czy rokitnik.

PLAŻA

Chłapowo to również piękna, klifowa plaża. Zorganizowane są tu 2 piaszczyste kąpieliska, poza granicami kąpielisk plaża zmienia swój charakter, pojawiają się na niej spore kamienie. Na plaży możemy zauważyć również kutry rybackie miejscowych, do dziś łowiących rybaków. Urwisko, poprzez panujące w tym miejscu dobre warunki do startów, to także miejsce, które upodobali sobie paralotniarze. W sezonie letnim można obserwować ich zmagania prawie codziennie.

RYBACKIE DOMY

Amatorów historii zaciekawi zapewne fakt, iż w Chłapowie po dziś dzień odnaleźć można wciąż stojące rybackie domy szachulcowe, pokryte strzechą - tak tradycyjne dla Kaszub, a w centrum wioski XIX-wieczną, ceglaną kapliczkę z figurą św. Jana Chrzciciela.

NAKROPOLIA 

W Chłapowie wykopano też nekropolię z wczesnej epoki żelaza z artefaktami w postaci naczyń z gliny, szklanych koralików, bursztynowych ozdób i wyroby z brązu. Są to bardzo ciekawe atrakcje dla fanów historii. To też wspaniały pomysł na deszczowe dni. 

NADMORSKI PARK KRAJOBRAZOWY

Nadmorski Park Krajobrazowy wynosi łącznie 18 804 hektary. Znajduje się w nadmorskiej części Chłapowa. W te tereny człowiek nie może ingerować. Są to miejsca, które stanowią teren naturalnego środowiska dla dzikich zwierząt. 

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r.

Za zmiany w powyższych danych redakcja www.karwia.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0