Dębki - Co warto wiedzieć? Czy warto odwiedzić to miejsce? Co można tu robić?

  • location_on Dębki, ul. undefined

Dębki

W nadmorskim borze, niedaleko ujścia Piaśnicy do morza, kryją się domki o interesującej architekturze, między nimi budynki szachulcowe, z których jeden, z nr 86, datuje się na koniec XVIII wieku i kilka wiejskich chałup przekształconych na domy wakacyjne. Jednak Dębki to przede wszystkim letnicy. Na lato przybywa tu część Warszawy, toteż, nieco kąśliwie, jedną z dwóch podstawowych ulic Dębek ochrzczono "Marszałkowska". Druga, równoległa do Bałtyku, "Spacerowa" skupia się wieczorne i nocne życie towarzyskie.

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Dębkach?PLAŻA 

Plaża w Dębkach uznana jest za jedną z najpiękniejszych polskich plaż nad Bałtykiem. Jest szeroka, jej piasek jest jasny, drobny, szybko nagrzewa się latem. Tutaj każdy znajdzie miejsce dla siebie. Na plaże można dotrzeć bardzo szybko - 5 minut pieszo od centrum. Zejścia na plaże są łagodne, dostosowane do osób z dziećmi, wózkami oraz osób niepełnosprawnych. Dodatkowym atutem jest duża liczba zejść - praktycznie co kilkadziesiąt metrów (numer: 18 - 26). 

RYBACZÓWKA (ul. Spacerowa, tel. 668 281 694)

W Dębkach ciekawą atrakcją, którą warto zobaczyć jest Rybaczkówka. Znajduje się ona przy głównym wejściu na plaże - nr 19. Jest to nowoczesny kompleks rybaków, który służy do obsługi przystani rybackiej. To właśnie tutaj rybacy mogą naprawić swoje łodzie, sieci oraz wyprawić wszystkie złowione ryby. Atutem jest 20 metrowa wieża, z której można zobaczyć cudowne widoki na całą miejscowość. 

Godziny otwarcia:

  • w lipcu i sierpniu: codziennie 14.30 – 20.30
  • poza sezonem: w weekendy 11.00 - 17.00
PRACOWNIA CYRAMICZNA "LEPIMY Z GLINY" (ul. Sasankowa 2, tel. 514 890 514)

W tym miejscu każdy może stworzyć niesamowite rzeczy z gliny. W pracowni dostępne są ręcznie utworzone pamiątki z gliny: naczynia, magnesy, które można kupić. Będą cudowną pamiątką z wakacji. Każdy uczestnik warsztatów otrzymuje medal. 

Cennik:

  • zajęcia dla dzieci: 40 zł / 1,5h
  • zajęcia dla dorosłych: 45 zł / 1,5h
PARK LINOWY "LINOWO" (ul. Zakonna 3, tel. 605 049 492)

Park linowy znajduje się pomiędzy lasem, a kościołem i polem namiotowym "Leśnym". Oferuje atrakcje dla dorosłych jak i dzieci. Do wyboru są w sumie trzy trasy. Najwyższa z nich łącznie ma około 700 metrów przeszkód i około 200 zjazdów. 

Godziny otwarcia:

  • Park czynny jest w sezonie codziennie w godzinach od 10.00 do 21.00
REZERWAT PRZYRODY "PIAŚNICKIE ŁĄKI"

Rezerwat przyrody "Piaśnickie Łąki" został utworzony w 1972 roku. Jego powierzchnia wynosi niecałe 50 hektarów. Rośnie tutaj wiele ciekawych okazów przyrody, między innymi: połacie lasów mieszanych, woskownica europejska, okrzyn łąkowy czy turzyca Hartmanna. To ciekawa atrakcja dla osób aktywnych, którzy lubią jednoczyć się z naturą. 

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r.

Za zmiany w powyższych danych redakcja www.karwia.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0