Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra dzięki malowniczemu położenu na wysokim klifowy brzegu (67m n.p.m.) i rozległej bazie noclegowo-gastronomicznej przyciąga latem rzesze turystów. Nazwa pochodzi od najwyższego wzniesienia na Kępie Swarzewskiej i krążących nad nią drapieżnych ptaków. W 2000 roku w wyników pomiarów geodezyjnych określono miejsce najdalej wysunięte na północ Polski i nazwano je "Gwiazdą Północy" - wyznacznikiem tego punktu jest pamiątkowy obelisk. Z ciekawostek przyrodniczych warto zobaczyć wawóz Lisi Jar, który kiedyś miał około 10km długości, jednak Bałtyk pochłonął znaczna jego część.

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Jastrzębiej Górze?

PLAŻA

Wartą zobaczenia atrakcją Jastrzębiej Góry jest przede wszystkim plaża, która ma wyjątkowy charakter. Jej linia brzegwa jest bardzo zróżnicowana. Miejscowość leży nad kliowym wybrzeżem. Od wschodu plaża jest dosyć kamienista, co jest częstym zjwiskiem dla północnych plaż Bałtyckiego Morza. Na zachodzie, jednak plaża jest piaszczysta i idealna do wypoczynku.

PROMENADA ŚWIATOWIDA 

Promenda w Jastrzębiej Górze to serce tego miasta. To właśnie tutaj znajdują się wszystkie sklepiki z pamiątkami, restauracje, bary, puby i kawiarnie, namioty pełne atrakcji dla dzieci i nie tylko. Te miejsce tętni życiem przez cały sezon letni. Tutaj nikt nie zazna nudy. Dodatkowym miejscem wartym zobaczenia jest skwer z fontanną. 

JASTRZĘBSKI KLIF

Jastrzębski klif jest najwyższym klifem morskim na całym polkim wybrzeżu. jego wysokość osiąga 33 metry. Ten twór natury daje Turystom możliwość zobaczenia, z przepięknej perspektywy, wiele zachodów słońca. To wspaniały punkt widokowy. 

LISI JAR (Wejście od ul. Rozewskiej)

Lisi Jar to odcinek Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. To wąwóz, który ciągnie się do wybrzeża Bałtyku. Niekiedy osiąga nawet głębokość 50 metrów. Zbocza Lisiego Jaru porastają ciekawe gatunki roślinności. Długość jaką osiąga liczy się na 350 metrów. 

DOM WHISKY (ul. Droga Rybacka 60, tel. 691 380 000)

Dom whisky to miejsce na mapie atrakcji w Jastrzębiej Górze, które warto odwiedzić. To właśnie tutaj znajdziemy wiele gatunków tego słynnego alkoholu. Są tu takie rodzaje whisky, których nigdzie indziej nie można z taką łatwością, spróbować. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest możlwiość zagrania w gry planszowe na piętrze budynku. To świetna alternatywa na deszczowy dzień. 

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r.

Za zmiany w powyższych danych redakcja www.karwia.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00