Jastrzębia Góra - Czy warto odwiedzić to miejsce? Co można tu robić? Co zwiedzać?

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra dzięki malowniczemu położeniu na wysokim klifowy brzegu (67m n.p.m.) i rozległej bazie noclegowo-gastronomicznej przyciąga latem rzesze turystów. Nazwa pochodzi od najwyższego wzniesienia na Kępie Swarzewskiej i krążących nad nią drapieżnych ptaków. W 2000 roku w wyników pomiarów geodezyjnych określono miejsce najdalej wysunięte na północ Polski i nazwano je "Gwiazdą Północy" - wyznacznikiem tego punktu jest pamiątkowy obelisk. Z ciekawostek przyrodniczych warto zobaczyć wawóz Lisi Jar, który kiedyś miał około 10km długości, jednak Bałtyk pochłonął znaczna jego część.

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Jastrzębiej Górze?PLAŻA

Wartą zobaczenia atrakcją Jastrzębiej Góry jest przede wszystkim plaża, która ma wyjątkowy charakter. Jej linia brzegowa jest bardzo zróżnicowana. Miejscowość leży nad kliowym wybrzeżem. Od wschodu plaża jest dosyć kamienista, co jest częstym zjawiskiem dla północnych plaż Bałtyckiego Morza. Na zachodzie, jednak plaża jest piaszczysta i idealna do wypoczynku.

PROMENADA ŚWIATOWIDA 

Promenada w Jastrzębiej Górze to serce tego miasta. To właśnie tutaj znajdują się wszystkie sklepiki z pamiątkami, restauracje, bary, puby i kawiarnie, namioty pełne atrakcji dla dzieci i nie tylko. Te miejsce tętni życiem przez cały sezon letni. Tutaj nikt nie zazna nudy. Dodatkowym miejscem wartym zobaczenia jest skwer z fontanną. 

JASTRZĘBSKI KLIF

Jastrzębski klif jest najwyższym klifem morskim na całym polkim wybrzeżu. jego wysokość osiąga 33 metry. Ten twór natury daje Turystom możliwość zobaczenia, z przepięknej perspektywy, wiele zachodów słońca. To wspaniały punkt widokowy. 

LISI JAR (Wejście od ul. Rozewskiej)

Lisi Jar to odcinek Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. To wąwóz, który ciągnie się do wybrzeża Bałtyku. Niekiedy osiąga nawet głębokość 50 metrów. Zbocza Lisiego Jaru porastają ciekawe gatunki roślinności. Długość jaką osiąga liczy się na 350 metrów. 

DOM WHISKY (ul. Droga Rybacka 60, tel. 691 380 000)

Dom whisky to miejsce na mapie atrakcji w Jastrzębiej Górze, które warto odwiedzić. To właśnie tutaj znajdziemy wiele gatunków tego słynnego alkoholu. Są tu takie rodzaje whisky, których nigdzie indziej nie można z taką łatwością, spróbować. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest możliwość zagrania w gry planszowe na piętrze budynku. To świetna alternatywa na deszczowy dzień. 

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r.

Za zmiany w powyższych danych redakcja www.karwia.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0