Kopalino - Jaka odległość od morza i plaży? Co warto wiedzieć? Co zwiedzać? Ciekawostki, lokalizacja, atrakcje.

  • location_on Kopalino, ul. undefined

Kopalino

W województwie pomorskim, pomiędzy nadmorskimi miejscowościami Karwia i Łeba, leży nieduża wieś Kopalino, oddalona od brzegu morskiego około 2 km. To miejsce, będzie idealne dla osób lubiących spokój – pobliskie jezioro Kopalińskie, campingi nad jego brzegiem a także kaszubskie domki i pensjonaty tworzą unikalny nastrój, a zarazem zapewniają noclegi w Kopalinie.

Co warto zobaczyć w Kopalinie? PLAŻA

Mimo że do nadmorskiej plaży jest w przybliżeniu 2-2,5 kilometra, to spokojnie da się na nią dotrzeć pieszo czy rowerem można również podjechać samochodem - parkować można około 50 m od plaży.

JEZIORO KOPALIŃSKIE

Jezioro Kopalińskie o głębokości sięgającej do 3 metrów to raj dla wędkarzy - można tu złowić szczupaka, lina, leszcza, karasie. W okolicy jeziora znajduje się piękny nadmorski las. Do jeziora można łatwo dotrzeć - należy kierować się w stronę plaży piaskową drogą. 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

Aktywnym wczasowiczom polecamy wycieczki rowerowe po okolicy – w Kopalinie znajduje się wypożyczalnia rowerów gdzie można wyposażyć się w niezbędny sprzęt sportowy. Dla fanów aktywnego spędzania czasu to idealna możliwość. W okolicy jest również wiele ścieżek rowerowych. 

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r.

Za zmiany w powyższych danych redakcja www.karwia.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0