Ostrowo - Jakie zabytki warto tu odwiedzić? Dlaczego warto zobaczyć tą wieś? Co robić? Jaka lokalizacja?

  • location_on Ostrowo, ul. undefined

Ostrowo

Ostrowo - niezwykle urokliwa wieś letniskowa, położona około 3,5 km na zachód od Jastrzębiej Góry. Wieś położona jest płynącą równolegle do brzegu morskiego rzeką Czarną Wdą, na niewielkim wzniesieniu, zwanym "Kępą Ostrowską". Nazwa związana jest z wyspowym położeniem tej osady, wokół rozległych Karwieńskich i Bielawskich Błot, zalewanych w przeszłości przez morze. Okoliczne sosnowe lasy doskonale nadają się do spacerów, a malownicze łąki tworzą swoisty klimat. Ostrowo jest spokojne i "zielone".

Co warto zobaczyć w Ostrowie?PLAŻA 

Z centrum miasta na plaże musimy pokonać około kilometr drogi. Ta plaża to świetne miejsce dla osób, które lubią tego typu odpoczynek. Plaża jest piaszczysta, szeroka, a w sezonie letnim funkcjonują tutaj dwa strzeżone kąpielisk. Plaże od miasta Ostrowo oddziela pas zielonego lasu sosnowego. 

REZERWAT BIELAWA 

Przy ostrowskiej leśniczówce bierze swój początek 5-kilometrowa ścieżka dydaktyczna przez rezerwat Bielawa. Najlepszym czasem do obserwacji licznie tu występujących gatunków roślin, ptaków i zwierząt jest okres od maja do października. Na przelotach zatrzymują się tu m. in. stada żurawi, liczące nawet po kilkadziesiąt osobników.

ZABYTKOWA CHATA Z XVIII WIEKU 

Zabytkowa chata z XVIII wieku to obiekt, który został w 2005 roku zakupiony przez Starostwo Powiatowe w Pucku i jest odświeżony. Chata ukazuje życie kaszub z przełomu wieków XVII i XIX. Jest to obiekt mieszkalny zachowany wraz z zabudowaniami gospodarczymi. To świetna trakcja dla fanów historii. 

SPŁYWY KAJAKOWE 

W Ostrowie są organizowane spływy kajakowe - świetna atrakcja dla fanów aktywnego spędzania czasu. Spływ odbywa się na rzece Piaśnica. Charakteryzuje się ona przejrzystą wodą. Podczas spływu można podziwiać krajobrazy kaszubskich łąk. Tutaj można zaobserwować wiele bogatej roślinności jak i dużo ciekawych okazów zwierząt. 

NORDIC WALKING

Przez Ostrowo biegnie trasa Nordic Walking, która dotyczy całego odcinka w kierunku Jastrzębiej Góry. Trasa jest długa na 32 km. To bardzo ciekawa atrakcja - uprawiając ten sport możemy podziwiać przepiękne widoki plaży, morza, wielu okazów roślin i zwierząt. Trasa podzielona jest na trzy typy oznaczone trzema kolorami:

  • Trasa zielona - łatwa
  • Tras czerwona - średnio zaawansowana
  • Trasa czarna - najtrudniejsza

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r.

Za zmiany w powyższych danych redakcja www.karwia.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0