Rozewie - Jaka jest lokalizacja? Gdzie się znajduję? Co warto tu zobaczyć? Co można robić?

  • location_on Rozewie, ul. undefined

Rozewie

Rozewie położone jest w połowie drogi między Jastrzębią Górą a Chłapowem. Zbocze Przylądku Rozewie porasta bukowy las. Niektóre okazy buków liczą około 200 lat i osiągnęły wysokość 30 metrów oraz 3-metrową średnicę. W 1957 roku dla ochrony tych drzew utworzono rezerwat krajobrazowy "Przylądek Rozewski", który zajmuje 12,5 ha.

Co ciekawego można robić w Rozewiu?PLAŻA

Plaża ma charakter dzikiej, polskiej plaży. Znajduje się pod wysokim klifem. Aby dostać się na plażę należy pokonać schody. Można się do niej dostać za pomocą Lisiego jaru. Nie jest to plaża szeroka, ale jest piaszczysta, na której można spokojnie odpocząć, zrelaksować się. 

LATARNIA MORSKA (ul. Leona Wzorka 1, tel. 58 674 95 42)

Rozewie znane jest z latarni morskiej im. Stefana Żeromskiego. Latarnia ta znajduje się jest przy ul. Leona Wzorka 1. Po raz pierwszy wymieniono ją na szwedzkiej mapie, sporządzonej pod koniec XVII-tego stulecia. Obecnie w budynku mieści się Muzeum Latarnictwa Morskiego, w którym można zobaczyć stałą ekspozycję prezentującą ewolucję latarni morskich od czasów starożytnych do dziś, modele kilku polskich latarń i wiele innych cennych eksponatów. 

REZERWAT PRZYRODY "PRZYLĄDEK ROZEWSKI"

Obszar rezerwatu wynosi 12 hektarów. Znajduje się w pobliżu latarni morskiej "Rozewie". Rezerwat został utworzony w 1959 roku. Wtedy jego głównym zadaniem była ochrona pozostałości buczyny pomorskiej. Bukowy las jest bogatym miejscem istnienia wielu okazów dwustuletnich okazów, których pnie osiągają nawet 3 metry. 

LISI JAR

Lisi Jar to wąwóz pomiędzy Rozewiem, a Jastrzębią Górą. Te miejsce to ciekawa atrakcja dla fanów natury, przyrody. Obecnie Lisi Jar osiąga długość 350 metrów. Ciekawą atrakcją jest możliwość spotkania tutaj dzikich gruszy. 

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r.

Za zmiany w powyższych danych redakcja www.karwia.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0