Władysławowo - Jakie jeszcze atrakcje są w tym miejscu? Co robić? Co zwiedzać? Jaka jest tu plaża? Co warto wiedzieć?

  • location_on Władysławowo, ul. undefined

Władysławowo

Władysławowo - miasto położone nad otwartym Morzem Bałtyckim pomiędzy Mierzeją Helską a Przylądkiem Rozewie. Jest to miasto  - siedziba gminy miejsko-wiejskiej, w której skład wchodzą również miejscowości: Chłapowo, Ostrowo, Karwia,  Tupadły, Chałupy, a także kąpielisko Jastrzębia Góra. Z XII i XIV wieku pochodzą pierwsze wzmianki o osadach, z których powstało dzisiejsze Władysławowo. Początkowo mieściła się tu osada rybacka, która nosiła nazwę Wielka Wieś. W 1284 r. Książe pomorski Mściwoj II przekazał w prezencie osadę rycerzowi Piotrowi Głabuszy. Na progu XIV wieku wieś otrzymała przywilej lokomocyjny, była w posiadaniu Krzyżaków. 

Co warto zobaczyć we Władysławowie?

PLAŻA

Największą atrakcją Władysławowa jest oczywiście piaszczysta i szeroka plaża, czysta orzeźwiająca morska woda oraz powietrze bogate w leczniczy jod. Na plaży umiejscowiona jest zjeżdżalnia wodna, co stanowi dużą atrakcję dla najmłodszych turystów. We Władysławowie w okresie letnim czynne jest 5 strzeżonych kąpielisk, gdzie nad bezpieczeństwem wypoczywających turystów czuwają doświadczeni ratownicy. Na plaży organizowane są zawody piłki plażowej oraz nożnej, zaś nocą odbywają się tu dyskoteki.

PORT 

Port posiada dwa falochrony umiejscowione na wschodniej oraz zachodniej jego stronie w kształcie łuku o wysokości ponad 700 m. Zachodni falochron służy również dla turystów jako molo spacerowe. Port ten zaliczany jest do najważniejszych portów rybackich położonych nad morzem Bałtyckim. Odbywa się tu wyładunek ryb, obsługiwana jest w nim duża liczba kutrów rybackich jak również posiada on zaplecze przetwórcze i chłodnicze.

DOM RYBAKA (ul. Hallera 19, tel. 502 329 066)

Przy ulicy generała Hallera we Władysławowie znajduje się siedziba Urzędu Miejskiego, który mieści się w dawnym Domu Rybaka. Niegdyś był on hotelem dla rybaków. Obecnie jest również atrakcją dla turystów. Znajduje się w nim wystawa Rękodzieła Kaszubskiego, a także wystawa fotograficzna. Na szczycie wieży Domu Rybaka znajduje się taras widokowy.  

HALLERÓWKA (ul. Morska 6, tel. 58 674 07 95)

Hallerówka jest to niewielka, drewniana willa z lat 20-tych, która była własnością Generała Hallera. Przed wojną spędzał tu wakacje wraz ze swoją rodziną. Będąc w Hallerówce warto zwiedzić Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, które znajduje się tuż obok.

ALEJA GWIAZD SPORTU 

We Władysławowie od 2000r. znajduje się Aleja Gwiazd Sportu, gdzie turyści mogą podziwiać mosiężne gwiazdy znanych i lubianych sportowców. Każdego roku odbywa się tu Festiwal Sportu Władysławowo, gdzie zostają odsłonięte kolejne gwiazdy znanych sportowców.

 

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r.

Za zmiany w powyższych danych redakcja www.karwia.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0